Varėnos VVG

                                             

Liepos 9 d.  Krokšlio, aplinkinių kaimų gyventojus, krašto palikuonis ir svečius iš įvairių Lietuvos ir pasaulio kampelių subūrė šventė. Krokšliškių organizuotas renginys tradiciškai skirtas lakūnams S. Dariui ir S. Girėnui atminti, skatinti kaimo tradicijų puoselėjimą bei bendruomeniškumą, paminėti Savanorystės metus.

Renginio organizatorius Krokšlio kaimo bendruomenės pirmininkas Jonas Jazepčikas didžiuojasi savo kaimu, jo žmonėmis, jų gebėjimu išlaikyti kaimo tradicijas, dalyvauti savanoriškose talkose:

„Krokšlio kaime bendruomeniškumo dvasia gili jau daugiau nei 80 metų.  Žuvus S. Dariui ir  S. Girėnui  1933 m. kaimas jų garbei pasodino du ąžuolus, vėliau pastatė paminklą, baublį, stogastulpius, Antanas Česnulis kaime išdrožęs ne vieną meno kūrinį. Nuo 1983 metų kaime pradėtos švęsti S. Dariaus ir S. Girėno atminimo ir kaimo bendruomeniškumo šventės, kurios kaimui svarbios iki šiol.

Pastaraisiais metais Krokšlyje organizuota ne viena kaimo talka, sutvarkyta prieiga prie Juodojo ežerėlio, prižiūrima Baublio teritorija, atnaujinti seni suoliukai, vykdomos aplinkos tvarkymo iniciatyvos. Todėl kaimo šventėje didelį dėmesį skyrėme savanoriams, kurie  prisideda prie kaimo gražinimo, taip tęsdami gilias tradicijas“.

Projektas įgyvendindinamas pagal VPS priemonę  „Parama kultūros savitumo išsaugojimui ir tradicijų puoselėjimui“

Žilinų kaimo bendruomenė, norėdama paminėti Žilinų mokyklos įkūrimo 100-metį, nuo 2021 m. rugsėjo iki 2022 m birželio ( tiek kiek trunka mokslo metai) savo bendruomenės tradicinius  renginius skyrė šiai progai paminėti. Visi bendruomenės nariai yra glaudžiai susiję su mokykla: kas patys mokėsi mokykloje, kieno mokėsi vaikai, o dabar mokosi anūkai. Mokykla- visada buvo ne tik mokslo, bet ir kultūros židinys.

Žilinų bendruomenė  projektu ,,Šimtmetis“  skatino gyventojų užimtumą, didino aktyvumą ir įtraukė bendruomenę į bendras veiklas. Pagrindinė projekto siekiamybė mūsų  kaimo tradicijų išsaugojimas, kultūrinio paveldo ir amatų puoselėjimas, kartų bendradarbiavimas, jaunimo ir vaikų įtraukimas į bendras veiklas. Sudarėme sąlygas visoms visuomenės grupėms atskleisti ir ugdyti savo kūrybinį potencialą, aktyviai įsitraukiant ir prasmingai dalyvaujant kultūroje. Skatinome vaikų ir jaunimo kultūrą, užimtumą, kūrybiškumą, bendravimą, mokėjimą būti komandoje, verslumą, didinome kultūrinės saviraiškos galimybes. Labai svarbus šio projekto uždavinys yra skatinti kartų bendravimą, nevyriausybinių organizacijų  ir valstybinių įstaigų bendradarbiavimą, jaunimo ir vaikų iniciatyvas.

Pagrindiniai vietos projekto uždavininiai buvo suorganizuoti 6 tradicinių renginių ciklą :

 1. Kūrybines dirbtuves;
 2. Edukacinį renginį- koncertą ,,Gėlių džiazas.Sėkmės istorijos“;
 3. Renginį – spektakliuką ,,Kalėdinis stebuklas“;
 4. Keramikos edukaciją- puodeliavimas su Nomeda ,, Aš galiu !“;
 5. Viktoriną- koncertą ,,Ir gražus gi kraštas mūs gimtasis“;
 6. Tradicinę kaimo šventę ,,Mes esam dzūkai“.

Pareiškėjas - Dargužių kaimo bendruomenė

Įsigyta ir įrengta:

 1. LAUKO TRENIRUOKLIŲ KOMPLEKSAS

- Šiaurietiško ėjimo treniruoklis, 1 vnt.;

- Kojų treniruoklis, 1 vnt.;

- Irklavimo treniruoklis, 1 vnt.;

- Treniruoklis, skirtas lavinti krūtinės, pečių ir rankų raumenims (vienu metu gali mankštintis du žmonės), 1 vnt.;

- Prisitraukimų treniruoklis, 1 vnt.;

- Treniruoklis, skirtas lavinti kojų ir sėdmenų raumenis, 1 vnt.;

- Pilvo raumenų treniruoklis, 1 vnt.;

- Dviejų lygių prisitraukimų skersinis, 1 vnt.;

- Karstyklė vaikams, 1 vnt.;

- Korėta vaikų žaidimo aikštelės ir treniruoklių aikštelės danga, 114,25 kv.m.

- Betoninis suoliukas, 2 vnt.;

- Betoninė šiukšliadėžė, 2 vnt.

Pokategorės

Lietuvos kaimo spindulio apdovanojimas - Pilnų namų bendruomenei!

2016 metų rugsėjo 27 d. Vilniaus rotušėje pagerbti Žemės ūkio ministerijos organizuojamų kaimo bendruomenių apdovanojimų „Spindulys 2016“ laureatai. Į iškilmingą apdovanojimų ceremoniją susirinko per šimtą bendruomenių atstovų iš įvairių Lietuvos kampelių. Daugiau nei mėnesį per 100 Lietuvos kaimo bendruomenių varžėsi dėl geriausios vardo. Iš visų pateiktų paraiškų apdovanojimų komisija atrinko 24 bendruomenes, kurios nominuotos į 8 apdovanojimų kategorijas: už socialinį jautrumą, už kultūros ir tradicijų puoselėjimą, už pozityvius pokyčius, taip pat bendruomenės varžėsi dėl versliausios, inovatyviausios, jaunatviškiausios, sveikiausios ir sportiškiausios vardo. Inovatyviausia bendruomene vieningai (Delfi.lt lankytojų ir komisijos narių balsavimais) buvo išrinkta Varėnos krašto VVG narė Pilnų namų bendruomenė. Apdovanojimas suteiktas už kaime sukurtus naujus produktus, paslaugas ir išradimus; ūkyje, versle ar organizacijos veikloje taikomas pažangias technologijas ir metodus; naujoves dirbančias vietos bendruomenės naudai. Nugalėtojų pasveikinti atvyko Varėnos krašto VVG pirmininkas ir Lietuvos kaimo bendruomenių sąjungos pirmininko pavaduotojas Povilas Saulevičius bei LR Seimo narys Vidas Mikalauskas. 

Kaimo bendruomenes sveikino ir nugalėtojus paskelbė lengvaatletis, Rio de Žaneiro parolimpinių žaidynių aukso ir sidabro medalių laimėtojas Mindaugas Bilius, auksą iškovojusios Lietuvos Golbolo rinktinės atstovai, premjeras Algirdas Butkevičius, architektas ir muzikantas Algirdas Kaušpėdas, verslininkas ir fotografas Marius Jovaiša, dainininkas Gabrielius Liaudanskas Svaras, folkloro dainininkė Veronika Povilionienė bei brolis pranciškonas Evaldas Darulis.Bendruomenėms nugalėtojoms įteiktos specialiai apdovanojimams sukurtos statulėlės „Spindulys”, kurios autoriai – šiuolaikinių menininkų dueatas Liudvikas Buklys ir Nick Bastis. Moderni statulėlė vaizduoja ąžuolą – tvirtybės, išminties ir ilgaamžiškumo simbolį. Jo šerdis – aukso spalvos spindulys – tai tos veiklios ir kuriančios bendruomenės, kurios yra mūsų krašto ir tautos stiprybės pamatas.  

Premjeras Algirdas Butkevičius, sveikindamas vietos bendruomenes džiaugėsi jų ryžtu ir vienybe. „Džiaugiuosi galėdamas būti kartu su jumis, spindulio, šviesios, skleidėjais, pačių talentingiausių kaimo bendruomenių aktyvistais. Jūsų iniciatyvos įkvepia žmones, jūsų dėka keičiasi kaimo žmonių gyvenimas, jis tampa jaukesnis, džiugesnis”, – kalbėjo A. Butkevičius. Renginio pabaigoje Žemės ūkio ministrė V. Baltaritienė skyrė specialių apdovanojimą Kaimo bendruomenių sąjungai, nes, pasak mininstrės, kiekviena bendruomenė kuria Lietuvą, tačiau Kaimo bendruomenių sąjunga vienija visas bendruomenes. 

Laimėtojai:

 • Versliausia bendruomenė – Budraičių bendruomenė, Kelmės r.
 • Inovatyviausia bendruomenė – Pilnų namų bendruomenė, Varėnos r.
 • Už kultūros puoselėjimą – asociacija „Gasčiūnų kaimo bendruomenė”, Joniškio r.
 • Jaunatviškiausia bendruomenė –  Ilgių bendruomenė, Ignalinos r.
 • Už pozityvius pokyčius – Sigutėnų kaimo bendruomenė, Pakruojo r.
 • Už tradicijų puoselėjimą – Vajasiškio bendruomenė, Zarasų r.
 • Už socialinį jautrumą – Sužionių bendruomenė, Vilniaus r.
 • Sveikiausia ir sportiškiausia bendruomenė – Kūlupėnų bendruomenės centras „Kūlupėnai”, Kretingos r.
 • Už nuopelnus Lietuvos kaimui – Lietuvos kaimo bendruomenių sąjunga.

„Lietuvos kaimo spindulys” yra tradiciniai Lietuvos Žemės ūkio ministerijos rengiami apdovanojimai, šiemet vykstantys jau septintą kartą. Vietos bendruomenių metų proga, pirmą kartą buvo apdovanoti ne pavieniai šviesuoliai, o kaimo bendruomenės, kurių stiprybė – veiklumas, pilietiškumas ir mokėjimas susitelkus nuveikti daugiau.

Partneriai