Rugsėjo 22 – 23 dienomis Varėnos krašto VVG atstovai: pirmininkas P. Saulevičius, VPS administratorė R. Baltikauskienė ir viešųjų ryšių specialistė Ž. Babravičė dalyvavo trečioje Lietuvos kaimo parlamento sesijoje, kuri buvo organizuota Ukmergės rajone, Taujėnų dvare.  Renginio pagrindinis tikslas buvo sutelkti Lietuvos kaimo balsą, sprendžiant Lietuvos kaimo ateitį.

Renginyje dalyvavo vietos bei nacionalinės valdžios atstovai, kaimo bendruomenių atstovai iš 41 Lietuvos rajono, kaimo organizacijos bei svečiai iš užsienio. Beje, svečią iš Suomijos Kim Smedslund lydėjo ir jo pranešimą Kaimo parlamento dalyviams vertė Povilas Saulevičius. Susirinkusieji keitėsi idėjomis, patirtimi bei patarimais, kaip išsaugoti Lietuvos kaimą, aptarė problemas, ieškojo galimų jų sprendimų. Pasak renginio organizatorių, Lietuvos kaimo išsaugojimas su jam būdinga socialine ir kultūrine dvasia -  yra mūsų visų bendras sprendimas ir bendras darbas!

VVG atstovai Lietuvos kaimo parlamento trečiosios sesijos metu, kartu su kitais dalyviais dirbo sudarytose darbo grupėse: 1. „2014-2020 metų LEADER programa: ar tokios mes tikėjomės?“  2. „Socialinio verslo iššūkiai“ 3. „Paslaugų perdavimas vietos bendruomenei: mitas ar realybė?“ 4. „Kaimo vizija po 2020 metų“   bei aplankė Ukmergės ir Panevėžio rajonus. Išvykų metu buvo pristatyta 17 sėkmingai įgyvendintų 2007 -2013 metų ES finansinio periodo projektų. Dalyviai juos aptarė atskirose darbo grupėse:  gilinosi į projektų įgyvendinimo sėkmės istorijas, rekomendacijas, dalinosi patarimais bei pastebėjimais. Vėliau darbo grupių rezultatai ir pasiūlymai rezoliucijai buvo pristatyti visiems sesijos dalyviams. Netrukus Lietuvos kaimo parlamento III sesijos rezoliucijos tekstas bus išsiųstas į ministerijas, LR Seimą ir Vyriausybę, taip pat bus patalpintas viešojoje erdvėje, o spalio mėnesį vyksiančiame Europos kaimo parlamente rezoliuciją pristatys Lietuvos kaimo bendruomenių sąjungos pirmininko pavaduotojas Povilas Saulevičius.  

 

Akimirkos iš Lietuvos kaimo parlamento III sesijos

 

Parengė Ž. Babravičė

 

Partneriai