Šių metų rugpjūčio 25 dieną Puvočiuose, Varėnos r. įvyko tradicinis renginys – Varėnos krašto kaimo bendruomenių sąskrydis. Kasmet sąskrydis sukviečia kaimo bendruomenes iš viso Varėnos rajono, suvienija bendraminčius savanorius bei suteikia jiems galimybę pabendrauti, pasidalinti naujomis idėjomis ir veiklos aktualijomis. Smarkaus lietaus nepabūgo ir šiais metais į Puvočių stovyklavietę sugūžėjo apie 160 aktyviausių kaimo žmonių su šeimomis ir palaikymo komandomis iš vienuolikos Varėnos krašto bendruomenių. Susirinkusiuosius pasveikino Varėnos krašto vietos veiklos grupės pirmininkas Povilas Saulevičius, Varėnos rajono kaimo bendruomenių asociacijos pirmininkė Bronė Mačiulienė ir Varėnos rajono savivaldybės mero atstovas, Kaniavos seniūnas Edvinas Grikšas. Renginį vedė linksmi ir išradingi vedėjai –  Rimutė Avižinienė ir Jonas Bajoriūnas.

Sąskrydis prasidėjo nuo pat ryto, plaukimo plaustais rungtimi. Visų plaukikų laukė staigmena – jie turėjo atlikti ir specialią užduotį – iš organizatorių gavę drobės lakštą, tris flomasterius ir lazdyno lazdą plaukadami turėjo išradingai pagaminti jų bendruomenės vėliavą 100-mečio tema.

Antroje dienos pusėje gausus aktyviai nusiteikusiųjų varžėsi sportinėse rungtyse: krepšinyje, linksmajame tinklinyje, giros kėlimo varžytuvėse, virvės traukime ir rungtyje bendruomenių pirmininkams.

Varžybų rezultatai:

Krepšinis 3x3

I – Matuizų kaimo bendruomenė;

II – Senosios Varėnos kaimo bendruomenė;

III – Vydenių kaimo bendruomenė.

Paplūdimio tinklinis kitaip

I – Vydenių krašto bendruomenė;

II – Vydenių kaimo bendruomenė;

III – Matuizų kaimo bendruomenės 1 – oji  komanda.

16 kg giros stūmimas (moterys)

I – Jovita Keršytė (40 kartų);

II – Rasa Jakimavičienė.

16 kg. giros stūmimas (vyrai)

I – Robertas Moroz (106 kartai);

II – Rolandas Bliznevič (83 kartai);

III – Valerijus Petrovas

Bendruomenių pirmininkų rungtis

I – Vydenių krašto bendruomenė;

II – Valkininkų kaimo bendruomenė;

III – Marcinkonių kaimo bendruomenė

Plaustų rungtis

I – Jungtinė Kareivonių, Margionių, Valkininkų ir N. Valkininkų bendruomenių komanda;

II – Matuizų kaimo bendruomenė;

III – Vydenių kaimo bendruomenė.

Specialiuosius prizus iškovojo:

Sportiškiausia mergina – Jovita Keršytė;

Sportiškiausias jaunuolis – Paulius Babravičius;

Sportiškiausia bendruomenė – Vydenių krašto bendruomenė;

Aktyviausia bendruomenė – Vydenių kaimo bendruomenė.

Vakaro programoje buvo iškilmingai apdovanoti sportinių rungčių dalyviai, įteiktos padėkos sąskrydžio rėmėjams, prisidėjusiems prie sąskrydžio organizavimo. Po sveikinimų ir padėkos žodžių renginio dalyvius ir svečius renginio vedėjai pakvietė į „Dzūkiškas šimtmečio bendruomenių vestuves“, „Dzūkiškon pirkion“. Prie stalo su vaišėmis susėdo ir čigonai, ir pamergės, ir pabroliai, ir jaunikis su jaunąja, ir piršliai, ir visi vestuvininkų svečiai – pašmaikštavo, papokštavo, pasišoko ir smagiai, bendruomeniškai pavakarojo. O kitąmet sąskrydis vėl vyks ir tuomet bus švenčiamos Dzūkiškos bendruomenių krikštynos, pažadam!  

Už finansinę paramą, įsteigtus prizus organizuojant sąskrydį, organizatoriai ir visi bendruomenininkai dėkoja: UAB „Dzūkijos miškas, UAB „Dzūkijos mediena“, UAB „Dzūkijos medis“, UAB „Lieruva“, Gintauto Miškinio „Buliaus servisui“, ūkininkams: Vytautui Keršiui, Onutei Miškinienei, Daliai Baranauskienei, bendruomenininkams: Edmundui Baltikauskui, Rimutei Taraškevičienei, Ritai Rimgailienei, Laimai Voitechovičienei.

 

Partneriai