Etnografiniame Musteikos kaime, Dzūkijos nacionaliniame parke, veikia drevinės bitininkystės muziejus, bendruomenės iniciatyva atkurta mokykla, kurią 1918 m. įkūrė Tadas Ivanauskas. Kiekvienais metais organizuojame kaime įvairias veiklas, mokslines ekspedicijas, spektaklius, kaimo šventes, rengiama kasmetinė tradicinė pynimo stovykla, dailės plenerai, koncertai, filmų peržiūros ir kita kultūrinė veikla. Bendruomenės iniciatyva 2015-2017 metais įgyvendinome medinės architektūros išsaugojimo projektą. Organizuojame talkas, patys tvarkomės savo jėgomis. Mūsų kaime yra apie 20 žiemojančių namų ūkių (apie 40 gyventojų), o pavasario-rudens sezonu gyventojų skaičius išauga iki maždaug 150 (apie 50 sodybų). Taip pat Musteikos kaimas gausiai lankomas turistų, stovyklautojų, gamtą ir kultūros paveldą mylinčių svečių.

 

Projektas „Viešosios renginių erdvės įrengimas Musteikos kaime“ buvo teikiamas pagal priemonės „Parama pagrindinėms paslaugoms ir kaimų atnaujinimui kaimo vietovėse“, veiklos srities „Viešųjų erdvių, laisvalaikio bei sporto infrastruktūros kūrimas ir plėtra“ Nr. LEADER-19.2-7.2 projektų finansavimo sąlygų reikalavimus.

Bendruomenės tradiciškai susiformavusioje susitikimų ir koncertų miško aikštelėje kaimo centrinėje dalyje, šalia „Romo“ ąžuolo, buvo įrengti mažosios medinės architektūros objektai - suolai žiūrovams, stalas vaišėms ar muzikos instrumentams susidėti, medinė pavėsinės konstrukcija, dvejos sūpynės ir skulptūra – drevinis avilys ąžuole. 

Šiam projektui įgyvendinti per 2022 m. buvo skirta 12500 € dydžio parama, iš kurių 10000 € skyrė Nacionalinės mokėjimo agentūra, o likusius 2500 € - Varėnos rajono savivaldybės administracija.

Partneriai