Istorinėje Raudonės pilyje (Jurbarko r.) gegužės 26 d. (šeštadienį) tarptautinėje vietos veiklos grupių (VVG) mugėje atgijo senieji verslai ir amatai, buvo gaminami ir pristatomi kulinarinio paveldo produktai. Šioje mugėje dalyvavo ir Varėnos krašto vietos veiklos grupė, kuri pristatė savo regionui būdingus produktus – grikinę babką, įvairių rūšių marinuotų grybų bei varškės sūrių su namine duona. Senuosius amatus,kaip pinti krepšius iš balanų, pušies šaknų, rodė amatų meistras Romas Norkūnas, originalius įvairiaspalvius floristikos darbus pristatė Eugenija Bakšienė, o Merkinės jaunimo etnokultūros klubas „Kukumbalis“ senosiomis dainomis džiugino mugės klausytojus.

Mugės organizatoriai – Žemės ūkio ministerijos Lietuvos kaimo tinklo sekretoriatas kartu su Lietuvos kaimo tinklo nariu VŠĮ Lietuvos ,,Panemunių žiedai“, todėl mugę aplankė dauguma Lietuvos kaimo tinklo narių.

VVG mugėje viešėjo Lietuvos Respublikos žemės ūkio ministras K. Starkevičius, kuris, užsukęs į Varėnos VVG kiemelį, pasidžiaugė Dzūkijos išsaugotais senaisiais amatais ir palinkėjo stiprybės tęsti pradėtus Varėnos krašto VVG darbus.

Mugės organizavimo tikslas - stiprinti ir plėtoti regioninius ir tarptautinius vietos veiklos grupių bendradarbiavimo ryšius, sudaryti galimybes keistis gerąja patirtimi. Šiuo renginiu siekta skatinti vietos iniciatyvas ir partnerystes bendradarbiaujant ir keičiantis gerąja patirtimi kaimo plėtros srityje. Mugė buvo tarptautinė, nes prie jos prisijungė 13 užsienio VVG delegacijų iš Kipro, Estijos, Latvijos, Velso, Lenkijos, Portugalijos, Suomijos ir Bulgarijos. Savo VVG veiklą, regioninius produktus, produktų gamybą, regionų kultūrinį paveldą, gaminius mugėje pristatė apie 30 Lietuvos VVG, kurios turėjo jungtinius stendus su užsienio VVG delegacijomis.

 

Partneriai