Šių metų sausio 18-20 d. 12 žmonių delegacija iš Lietuvos, kurios tarpe buvo ir Varėnos krašto vietos veiklos grupės projektų vadovas Povilas Saulevičius, lankėsi Briuselyje, kur vyko Europos naujų vietos veiklos grupių konferencija. Konferencijos pagrindinis tikslas - sudaryti galimybes užmegzti bendradarbiavimo kontaktus, perduoti patirtį naujoms ir mažiau patyrusioms VVG kaip efektyviai įgyvendinti vietos plėtros strategiją, pasidalinti gerąją patirtimi įgyvendinant LEADER metodą.

Renginyje dalyvavo beveik 300 VVG iš įvairių Europos valstybių. Buvo organizuojamos teminės darbo grupės, sudarytos galimybės ieškoti kontaktų pagal interesų sritis, kurių metu pavyko susitikti su partneriais iš Suomijos ir aptarti bendro projekto detales. Taip pat projekto idėja buvo pristatyta ir kitų ES valstybių vietos veikloms grupėms ir susidomėjimą išreiškė čekai bei olandai, todėl yra tikimybė, kad projekto partneriai bus iš dviejų ar iš trijų valstybių.

Povilas Saulevičius po kelionės pasidžiaugė, jog pavyko pasisemti patirties ne tik užmezgant naujus kontaktus su užsienio valstybių vietos veiklos grupėmis, bet ir susipažinti su Lietuvoje veikiančių VVG atstovais.

 

Partneriai