Pas Varėnos krašto vietos veiklos grupės „Varėnos krašto kaimo vietovių plėtros strategiją 2010-2013 metams“ administruojančius darbuotojus š.m. lapkričio 10 d. svečiavosi kolegos iš Trakų. Susitikimo metu buvo aptartos konkrečios bendradarbiavimo sritys (bendradarbiavimo sutartis su Trakų krašto vietos veiklos grupe pasirašyta š.m. rugpjūčio mėn.) ir pasidalinta gerąja patirtimi pradedant įgyvendinti strategijas (Varėnos ir Trakų krašto vietos veiklos grupių strategijos patvirtintos tuo pačiu metu).

Trakiškius Varėnos savivaldybėja sutiko Varėnos krašto vietos veiklos grupės pirmininkas Alvydas Valeiša ir projektų vadovas Povilas Saulevičius ir supažindino svečius su savivaldybės veikla bei parodė vietą, kur priimami svarbiausi rajono sprendimai, t.y. rajono tarybos didžiąją posėdžių salę. Vėliau svečiai pakviesti į VVG buveinę, kur ,vaišinantis namie keptais pyragais bei Dargužiuose spaustais sūriais, buvo aptarta dienos programa bei pasikeista patirtimi apie strategijos įgyvendinimo pradžią.

Dienai dar neįpusėjus abi vietos veiklos grupės leidosi į ekskursiją po Dzūkijos kraštą. Aplankę Vytauto Didžiojo paminklą Perlojoje, darbuotojai nuvyko į keramiko bei Zakavolių-Pelekiškių kaimų bendruomenės pirmininko Petro Pretkelio sodybą. Meninkas parodė, kaip žiedžiami ir kur degami juodosios keramikos dirbiniai.

Iš kūrybinių molio dirbtuvių pro Merkinės piliakalnį ekskursija tęsėsi į Marcinkonis, kur buvo aplankytas Dzūkijos nacionalinio parko etnografinis muziejus. Marcinkonių bendruomenės pirmininkė Rimutė Avižinienė ir etnografas Jonas Bajoriūnas įdomiai pristatė autentišką muziejaus ekspoziciją, papasakojo apie senovės dzūkų buitį, bendruomeniškumą. Didžiausią įspūdį trakiškiams paliko XIX a. pirmos pusės skobta indauja ir 110 kg voveraičių talpinantis krepšys.

Varėnos ir Trakų krašto vietos veiklos grupių darbuotojai tarpusavio bendravimo ir bendradarbiavimo aspektus, bendrą tarpteritorinį ir tarptautinį projektų rengimą aptarė autentiškumu garsėjančioje etnografinėje Rūtos Sakalienės kaimo turizmo sodyboje. Taip pat buvo susitarta, kad lapkričio pabaigoje abiejų vietos veiklos grupių atstovai vyks į Suomiją dėl tarptautinių projektų partnerių paieškos.

  

Partneriai