Lapkričio 19 d. Varėnos krašto VVG aktyviausių bendruomenių pirmininkai, tarybų nariai ir verslo atstovai lankėsi Ukmergėje. Išvykos tikslas – pabendrauti su daugiau patirties turinčiais kolegomis.
Pažintinė išvyka pas daugiau patirties turinčią VVG numatyta iš šiuo metu rengiamai Varėnos krašto VVG vietos plėtros strategijai skirtų lėšų. 2003 m. įsikūrusi Ukmergės rajono VVG buvo pasirinkta todėl, kad ji jau pradeda strategijos įgyvendinimą.

Varėniškius pasitiko ir visą kelionę lydėjo Ukmergės rajono VVG pirmininkė Klavdija Stepanova bei VVG administratorė Agnė Kanapeckaitė. Jie aplankė Lyduokių miestelį, kuriame įsikūręs seniūnijos centras ir gyvuoja aktyvi bendruomenė. Jos pirmininkė Auksė Pusvaškienė pasakojo apie nuveiktus darbus. Bendruomenės rūpesčiu apleistas vaikų darželis tapo jaukiais bendruomenės namais, kuriuose nuolatos renkamasi įvairiomis progomis, vyksta ūkininkų mokymai, teikiamos paslaugos. Buvo paminėta vietinių ūkininkų ir verslininkų, remiančių daugumą gerų iniciatyvų, filantropinė veikla.

Vėliau varėniškiai aplankė Petronių kaimo Amatų namus. Bendruomenės nariai papasakojo apie bendruomenės įkūrimą, apie Amatų centrą, kurio atsiradimą rėmė Jungtinių Tautų vystymo programos pasaulio aplinkos fondo Mažųjų projektų programa, Pasaulio bankas bei Baltijos šalių kaimo bendruomenių partnerystės programa. Petroniškės moterys savo pomėgį slėgti sūrius, kepti duoną pavertė pamokomis ir maloniai laukia visų, kuriuos domina, kaip gaminamas šis kulinarinis paveldas.

Apibendrindamos savo visuomeninę veiklą, projektų rašymą ir kitas iniciatyvas, Petronių kaimo aktyvistės sakė, kad norint gauti apčiuopiamų rezultatų, reikia aukoti savo laisvalaikį ir nesiekti tik asmeninės naudos.

Mikėnų kaime, atstatytoje savo tėviškėje, varėniškius pasitiko ūkininkas Mindaugas Kriaučiūnas. Jo vienkiemį supa dirbami laukai, kuriuose sėja rugius ir iš jų kepa duoną. Rekonstruotame daugiau nei šimto metų senumo gyvenamajame name įrengti svečių kambariai ir pirtis. Šalia įrengtose dirbtuvėse galima pamatyti, kaip iš medžio gaminami senoviniai baldai ir drožiamos detalės jų apdailai. Iš paramos lėšų šeimininkas ketina pasistatyti dar vieną statinį, kurio reikia javams laikyti, kulti (ketina spragilais) ir malti. Vienkiemyje yra atskiras pastatas skirtas duonai kepti. Čia išmūryta duonkepė krosnis, kurioje vienu metu galima kepti apie trisdešimt kilogramų duonos. Galima stebėti, kaip atsiranda duonelė arba tiesiog šviežios nusipirkti.

Varėniškiai aplankė „Kurėnų užeigą“, kurios savininkė yra aktyvi Ukmergės rajono VVG narė, nes sukūrė savo verslą ir keletą darbo vietų.

Ukmergės rajono VVG pirmininkė Klavdija Stepanova dalijosi patirtimi, susijusia su VVG veikla, vietos strategijos rengimo etapais, vidaus ir užsienio ryšiais.

Varėniškiai dėkingi ukmergiškiams, nes kelionė buvo naudinga, intensyvi, bendrauta su daugeliu nuoširdžių ir patyrusių žmonių.

 

Partneriai