Paramos paraiškos renkamos nuo š.m. kovo 28 d. iki gegužės 2 d.

Valstybės parama kaimo bendruomenių ir jų asociacijų veiklai teikiama pagal Paramos kaimo bendruomenių ir jų asociacijų veiklai teikimo taisykles. 2014 m. kovo 26 d. žemės ūkio ministro įsakymu Nr. 3D-168 patvirtinta nauja taisyklių redakcija, taigi pareiškėjai paraiškas turi teikti vadovaudamiesi šiomis taisyklėmis.

2014 m. kaimo bendruomenių projektams remti numatyta skirti apie 2,8 mln. Lt. Bus remiami projektai, susiję su šiomis sritimis:

• viešųjų erdvių sutvarkymu ir priežiūra, pritaikant jas kaimo gyventojų poreikiams (iki 25 tūkst. Lt);

• kaimo bendruomenės verslumo projektų įgyvendinimu (iki 25 tūkst. Lt);

• materialinės techninės bazės sukūrimu ir (arba) stiprinimu (iki 10 tūkst. Lt).

Pareiškėjas gali teikti projektą tik pagal vieną iš pirmiau įvardytų veiklos sričių. Kaimo bendruomenių asociacijos galės teikti projektus, susijusius tik su materialinės bazės  sukūrimu ir (arba) stiprinimu.

Valstybės biudžeto lėšomis kompensuojama iki 90 proc. tinkamų finansuoti projekto išlaidų, taigi pareiškėjas prie projekto įgyvendinimo turi prisidėti piniginėmis lėšomis. Viena iš naujovių – bendruomenė kartu su paramos paraiška turės pateikti savo rajone veikiančios vietos veiklos grupės (VVG)  raštą, kuriuo patvirtinama, kad projekte numatytos veiklos nebuvo finansuojamos ir nėra numatytos finansuoti iš VVG įgyvendinamos vietos plėtros strategijos lėšų. Prioritetas teikiamas paramos negavusioms bendruomenėms ar jų asociacijoms.

Paramos paraiškas priims Programos ,,Leader“ ir žemdirbių mokymo metodikos centras (Universiteto g. 8A, Akademija, LT-53341 Kauno r.) darbo dienomis: pirmadienį–ketvirtadienį 8.00–17.00 val., penktadienį 8.00–15.45 val., pietų pertrauka 12.00–12.45 val. Jos turės būti pateiktos asmeniškai pareiškėjo vadovo arba per jo įgaliotą asmenį, atsiųstos per kurjerį arba paštu registruota pašto siunta.

Papildomą informaciją teikia Žemės ūkio ministerijos Kaimo plėtros departamento Alternatyviosios veiklos skyriaus vyriausioji specialistė Jolanta Vaičiūnienė, tel. (8 5) 239 1276, el. p. Šis el. pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį., ir Programos ,,Leader“ ir žemdirbių mokymo metodikos centro direktoriaus pavaduotojas Alvydas Grigaliūnas, tel. (8 37) 397 716, el. p. Šis el. pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį. .

Daugiau informacijos (paraiškos forma, paraiškos pildymo instrukcija ir kt.) http://www.zmmc.lt/lt/component/content/article/1-bendros-naujienos/451-parama-kaimo-bendruomenms-beveik-3-mln-lt.html

Partneriai