Š. m. rugsėjo 13-14 dienomis Varėnos krašto vietos veiklos grupės atstovai - pirmininkas Povilas Saulevičius ir viešųjų ryšių specialistė Živilė Babravičė dalyvavo tarptautinėje bendradarbiavimo konferencijoje ,,Tinklaveika veikia!“ Renginį organizavo Lietuvos kaimo tinklas, bendradarbiaudamas su VVG tinklu, LEADER programos ir žemdirbių mokymo metodikos centru. Konferencijoje dalyvavo apie 200 dalyvių iš 13 skirtingų valstybių, taigi VVG atstovai turėjo galimybę pasisemti įvairios patirties, įgyti naujų žinių ir atrasti naujų partnerių, su kuriais ateityje būtų galima įgyvendinti tarptautinius projektus.

 Pirmąją konferencijos dieną VVG atstovai lankėsi Vilniaus ir Širvintų krašte, kur turėjo galimybę apžiūrėti ir įvertinti net šešis per vietos veiklos grupių strategijas finansuotus projektus: jaunimo ir laisvalaikio centrą Valčiūnų kaime, Nemėžio totorių bendruomenės centrą, Maišiagalos miestelio tradicinių amatų centrą, suremontuotą klebonijos pastatą, klebonijos  malkinę, klėtį bei įrengtą tradicinių amatų prekyvietę Kernavės seniūnijoje. Vietos veiklos grupių atstovai domėjosi įgyvendintais projektais, veiklos rezultatais, galimybėmis savo regionuose.

Antrąją dieną dalyviai gilinosi į LEADER bendradarbiavimo svarbą ir pridėtinę vertę kaimiškąjai Europai, į situaciją ES, identiteto bei tinklaveikos svarbą. Estijos, Suomijos, Latvijos, Lenkijos, Portugalijos ir Lietuvos atstovų pristatymų metu P. Saulevičius ir  Ž. Babravičė turėjo galimybę įsigilinti ir iš arčiau pažvelgti į kitų užsienio šalių bendradarbiavimo reikalavimus, siekiant tarptautinių projektų įgyvendinimo, kontaktų užmezgimo su kitomis šalimis. Galiausiai VVG atstovai dalyvavo kūrybinėse dirbtuvėse ekologijos ir aplinkosaugos bei gyvenimo kokybės gerinimo ir įtraukiančios bendruomenės kūrimo temomis.

Kūrybinio darbo grupių metu P. Saulevičius pristatė tarptautinio bendradarbiavimo projektą su Latviais „Grybų kelias“ (angl. ,,Mushrooms road“), kurį Varėnos krašto VVG 2013 – 2014 metais įgyvendino kartu su partneriais: Daugpilio ir Ilūkstės VVG, Gulbenės VVG (partneriai iš Latvijos) ir Ignalinos rajono VVG. Šio projekto metu Varėnos krašto vietos veiklos grupė kartu su minėtais partneriais organizavo penkis renginius: folkloro seminarą Latvijoje, renginį gamtos paveldo tematika taip pat Latvijoje, kitas renginys buvo organizuotas Ignalinoje kulinarinio paveldo puoselėjimo Lietuvoje ir Latvijoje tema, kulinarijos ir konditerijos tema taip pat vyko renginys „Jei ne grybai ir ne uogos“ Varėnos rajone, galiausiai Varėnos rajone, Žeimių kaime, Turauskų kaimo turizmo sodyboje įvyko projekto baigiamoji konferencija, kurios metu buvo pristatyta Latvijos partnerių išleista knyga apie tarptautinio bendradarbiavimo projekto partnerius – Varėnos krašto, Ignalinos rajono, Daugpilio ir Ilūkstės ir Gulbenės vietos veiklos grupes, jų organizuotus renginius, Lietuvoje ir Latvijoje augančius valgomus grybus, patiekalus iš grybų, mįsles ir patarles, knygoje taip pat  pateikti  įdomūs faktai ir naudinga informacija apie grybus. Beje, „Grybų kelio“ projekto idėja patiko suomiams, kurie išreiškė norą ateityje kurti bendrus projektus.

Tarptautinis bendradarbiavimas – itin reikšmingas kuriant geresnias vietos gyventojų gyvenimo sąlygas, dėka jo plečiasi ne tik VVG tinklo darbuotojų akiratis, auga žinių ir idėjų bagažas, bet ir vietos bendruomenės turi daugiau galimybių sėkmingai įgyvendinti projektus, imtis iniciatyvos bei inovatyvių idėjų.

P.Saulevičius aptarinėja bendradarbiavimo galimybes

 

VVG atstovai Vilniaus ir Širvintų krašte

 

Projektas ,,Grybų kelias"

 

 

 Parengė viešųjų ryšių specialistė Ž.Babravičė

 

Partneriai