2012 m. liepos 23-27 dienomis Varėnos krašto VVG nariai kartu su Alytaus bei Birštono krašto bendruomenės nariais lankėsi Austrijoje. Tarptautinis seminaras „VVG veikla, įgūdžių įgijimas bei jų pritaikymas Austrijos centrinio regiono pavyzdžiu, įgyvendinant LEADER metodą“ pagal Lietuvos kaimo plėtros 2007-2013 metų programos priemonę „Parama VVG veiklai, įgūdžiams įgyti ir aktyviai pritaikyti“ mūsų krašto žmonėms suteikė puikią galimybę ne tik suspažinti su LEADER programos finansuojamais tradiciniais regiono verslais kaip kriaušių auginimas ir sulčių spaudimas, sidro ir tradicinio maisto gamyba, bet ir pamatyti nuostabią Austrijos gamtą bei susipažinti su šio krašto kultūra, pasisemti naujų idėjų plėtojant vietinius verslus bei vystant aktyvų turizmą Varėnos rajone.

Seminaro metu aplankėme Moststrasse LEADER regioną, kur susipažinome su tradiciniu regiono verslu – kriaušių auginimu ir sidro gamyba, aplankėme žaismingą muziejų, pristatantį iš kriaušės gaminamų produktų įvairovę, bei Distelberger restoraną, kuriame naudojami vietiniai produktai, vykdomos sidro degustacijos bei jo pagerbimo ceremonijos. Visa veikla sukurta panaudojant LEADER įgyvendinimo lėšas.

Susipažinome su Mostelleria ūkiu, kuriame įkurta sidro įmonė, muziejus ir gaminama kuro žaliava iš medienos, todėl šiluma aprūpinama ne tik pati įmonė, bet ir šalia esantys pastatai.

Varėnos krašto bendruomenių nariai ne kartą liko nustebinti, jog kuriant ir palaikant vietinius verslus ir turizmą, glaudžiai bendradarbiauja ūkininkai, kriaušių augintojai, restoranų savininkai, VVG nariai, net vienuoliai, todėl kiekvienas Austrijos regionas turi sukūręs savo išskirtinę produkciją su tai vietovei būdinga simbolika, tautiniais elementais. Produkcija parduodama vietiniuose restoranuose ir mažose parduotuvėse.

Seminaro metu pamatėme, kad Austrijos ūkininkų ūkiuose šiuolaikinis architektūros bei dizaino modernizmas skoningai priderintas prie senųjų pastatų autentikos, todėl ūkininkas savo ūkyje išradingai suderina poilsio, turizmo ir maitinimo paslaugas.

Tarptautinio seminaro tikslas – LEADER įgūdžių įgijimas dalyvaujant tarptautiniame seminare. Siekiant šio tikslo tikimasi dalyvių mokymosi iš skirtingų Europos kultūrų, teikiamų paslaugų palyginimo tarptautiniu lygiu, tarptautinio bendradarbiavimo skatinimo bei stiprinimo, gerosios patirties pritaikymo.

      

Partneriai